ASKON DEMİR ÇELİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Askon Demir Çelik

  • Demir Çelik Sanayi
  • Üyelik: 19 Haziran 1979
Askon’un temelleri Hilmi KONYALIOĞLU tarafından 1932 yılında, ziraat makine ekipmanları üretimi yapmak üzere mütevazı bir atölyede atıldı. Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan bu işletme, ülkenin kara…

Askon’un temelleri Hilmi KONYALIOĞLU tarafından 1932 yılında, ziraat makine ekipmanları üretimi yapmak üzere mütevazı bir atölyede atıldı. Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan bu işletme, ülkenin kara sabandan teknik tarıma geçişi için gerekli olan makine ve ekipman üretimi ile bölgenin tarım kalkınmasında önemli rol oynadı. Ülke gelişimindeki bu misyonunu her kuşakta koruyarak ve kendini geliştirerek faaliyetlerine devam etti.

 

İkinci neslin işbaşına geçmesi ile 1963 yılında "Hilmi KONYALIOĞLU ve OĞULLARI KOLL. ŞTİ." adı ile çok ortaklı şirket yapısına geçti. Bu sırada çeşitli yatırım şirketleri ile ortaklıklar kurarak, boyuna dikişli çelik boru üretimi ve uzun hadde mamülleri üretimi yatırımları gerçekleştirdi. Böylelikle hem kurulduğu şehir olan Denizli hem de ülke sanayisine katkıda bulunmayı sürdürdü.

. . .

İçerik Metal Medya tarafından üretilmiştir. Editöryal görüş, şirketin görüşüne aykırı olabilir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Askon Demir Çelik Ürünleri