ASSAN ALÜMİNYUM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Assan Alüminyum

  • Alüminyum Profil Levha Kompozit Panel
  • Üyelik: 10 Ekim 2014
Global yassı alüminyum sektörünün öncü üreticilerinden Assan Alüminyum, kurulduğu 1988 yılından bu yana yassı haddelenmiş alüminyum üretimi yapmaktadır. Rulo, levha, folyo ve boyalı alüminyum…

Global yassı alüminyum sektörünün öncü üreticilerinden Assan Alüminyum, kurulduğu 1988 yılından bu yana yassı haddelenmiş alüminyum üretimi yapmaktadır. Rulo, levha, folyo ve boyalı alüminyum ürünleriyle ambalaj, distribütör, inşaat, dayanıklı tüketim, otomotiv ve ısıtma-soğutma gibi birçok sektöre hizmet vermektedir. İstanbul Tuzla ve Kocaeli Dilovası tesislerinde Kibar Holding çatısı altında üretim yapan Assan Alüminyum, yassı alüminyum sektöründe yıllık 360 bin tona ulaşan kurulu levha ve folyo kapasitesi ve rulo boyama tesislerinde yıllık 60 bin ton alüminyum boyama kapasitesi ile Türkiye’nin lider kuruluşudur. Ayrıca 130 bin tona ulaşan alüminyum folyo üretim kapasitesiyle ise Avrupa’nın en büyük iki üreticisinden biri konumundadır. İSO 500 - Türkiye’nin En Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 listesinde Assan Alüminyum, Türkiye’nin en büyük 39. sanayi kuruluşudur.

Assan Alüminyum iş ortaklarıyla Geleceği Birlikte Şekillendirmeyi hedeflemektedir. Güvenilirlik, esneklik, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik temel değerleri ile birlikte iş ortaklarıyla güvene dayalı ve uzun süreli ilişkiler oluşturmakta ve onlara özel esnek çözümler geliştirmektedir. Assan Alüminyum, alüminyum sektöründe global sürdürülebilirlik standartlarını belirleyen Aluminium Stewardship Initiative (ASI) Performans Standardı Sertifikası’nı tüm tesisleri için almaya hak kazanmıştır. Assan Alüminyum Tuzla ve Dilovası’ndaki üretim tesislerinin yıllık elektrik enerji tüketimine eş değer temiz enerji üretimini Manavgat’ta bulunan yenilenebilir enerji üretim tesisi ile gerçekleştirmektedir. Yenilenebilir enerji üretimiyle I-REC belgeleri alarak kapsam 2 emisyonlarının tamamını dengelemektedir. Entegre geri dönüşüm tesisinde geri dönüşümü sonsuz kez ve %100 oranda mümkün olan alüminyum geri dönüştürülmektedir.

Sürekli döküm teknolojisine global ölçekte öncülük eden Assan Alüminyum, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenen Ar-Ge Merkezi ile yürüttüğü çalışmalarla tüm müşteri ve paydaşları için değer yaratan yenilikçi çözümler geliştirmektedir.

Global kültürü, yaklaşık 1700 çalışanı ve kurulu uluslararası lokasyonlarıyla Assan Alüminyum, Batı Avrupa ve Kuzey Amerika başta olmak üzere, dört kıtada 70’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Chicago’da kurulan ve yüzde yüz Assan Alüminyum iştiraki olan Kibar Americas, şirketin Kuzey Amerika’ya yönelik büyüme hedeflerini gerçekleştirmeyi planlamaktadır.

Assan Alüminyum Avrupa ve Amerika’nın en büyük sürekli döküm kapasitesine sahip üreticisi olarak gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya bırakmaya yönelik üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeyi hedeflemektedir. Firma hayata geçirdiği yatırımlarıyla sürdürülebilir büyümesini devam ettirmektedir.

. . .

İçerik Metal Medya tarafından üretilmiştir. Editöryal görüş, şirketin görüşüne aykırı olabilir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Assan Alüminyum Ürünleri