Mert Çelik, vasıflı çelik şirketleri ile nihai kullanıcıları bir araya getirdi

Vasıflı çelik alanında Türkiye’nin önde gelen şirketi Mert Çelik, bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği “Steel ForTomorrows” semineri ile vasıflı çelik şirketleri ile nihai kullanıcıları bir araya getirdi.

Mert Çelik, vasıflı çelik şirketleri ile nihai kullanıcıları bir araya getirdi

Kemalpaşa Ramada Otel’de gerçekleşen seminerde, Mert Çelik, Özkan Demir Çelik, Swiss Steel ve Andernach&Bleck firmaları sunumlarını gerçekleştirdi.  Vasıflı çelik özelinde, üretim metodolojileri, standartlar, yeni nesil çelikler, ısıl işlem vb. konularda sunumların yapıldığı seminerde, nihai kullanıcılar  ürünlerini kullandıkları şirketlerin yetkililerine doğrudan soru sorma fırsatını yakaladı.


Mert Çelik Satış Müdürü Ersin Bayraktar’ın açılış konuşması ve sunumları ile başlayan seminerde; Özkan Demir Çelik adına Keremcan Gökçül, Swiss Steel adına Fırat Varol, Zülal Demirel ve Ali Biber, Andernach&Bleck adına Ioannis Douvartzidis sunumlarını gerçekleştirdi. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gösterildiği seminer, Mert Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Aytekin Öztaş’ın teşekkür ve kapanış konuşmasının ardından akşam yemeği ile son buldu.


1998 yılında Aytekin Öztaş tarafından sanayinin vasıflı çelik ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan Mert Çelik, günümüzde iki deposu ve iştiraki olan Mac Parlak Çelik’in bünyesindeki parlak çelik fabrikası ile 15 bin metre kare kapalı alanda faaliyet gösteriyor. Stoklarında Ø4 ile Ø1200 mm arasında vasıflı çelik ürünleri bulunan Mert Çelik, aynı zamanda parlak çelik fabrikasında Ø4 mm ile Ø80 mm arasında soğuk çekme ve Ø18 mm ile Ø80 mm arasında kabuk soyma üretimi yapmakta. Sıcak hadde vasıflı çelik grubunda Özkan Demir Çelik’in en büyük anlaşmalı satıcısı olan Mert Çelik; parlak çelik, paslanmaz çelik ve takım çelikleri grubunda Swiss Steel Group’un Ege Bölge bayisidir. Aynı zamanda Almanya merkezli Andernach&Bleck grubunun Türkiye mümessilliğini de sürdürüyor.